Strony te wspierają i są przeznaczone dla każdego, kto tworzy muzykę na komputerze za pomocą instrumentów VST i innych wtyczek VST w każdym gatunku muzycznym.

Jeśli trafiłeś na tę stronę, z pewnością jesteś jednym z tych, którzy tworzą muzykę na komputerze lub próbują to zrobić. Dla was są te strony zaprojektowany, znajdziesz wiele ciekawych linków, można pobrać i wypróbować różne wtyczki VST, lub sprawdzić stronę programistów, którzy oferuje wiele jej wtyczek za darmo.

Najlepszą opcją przetwarzania, tworzenia, miksowania lub edytowania i układania muzyki na komputerze jest DAW - Digital Audio Workstations, który jest oprogramowanie muzyczne i możesz podłączyć dowolny inny sprzęt lub oprogramowanie, który tworzy z komputera mały nagraniu domowym studio.

Do najbardziej znanych wirtualnych studiów muzycznych należą FL Studio z Image-Line lub od programisty Steinberg - wirtualnego studia muzycznego Cubase. Wtyczki VST obsługują także Abletona od firmy o tej samej nazwie. Sonar z Cakewalk jest bardziej skupiony na obsłudze brzmień midi, ale ze wsparciem dla DirectX plugins zamiast wtyczek VST i możliwość zapisu tonów bezpośrednio na tablicy wyników, podobnie jak w innych wirtualnych Audiostudio Powód o podobnych funkcjach, nadaje się do tworzenia dźwięku pętle, pobieranie próbek i wspierając banki midi, możesz nagrywać dźwięki w trakcie gry na pianinie.
Jeśli chcesz dodać swoją muzykę do dźwięków realistycznych instrumentów, możesz wybrać między innymi banki brzmień midi, wirtualne instrumenty lub sample. Każda z tych opcji ma swoje zalety i wady. Niektóre wirtualne instrumenty oparte na bazie danych Midi i ich wiarygodność pokonują wtyczki, które są bardziej praktyczne i dostępne. Instrumenty do pobierania próbek składają się z prawdziwych próbek dźwięku, dźwięk może być bardziej wiarygodny, ale taki instrument VST jest nieporęczny. Wszystkie urządzenia DAW obsługują interfejs MIDI, w tym połączenie rzeczywistego urządzenia, takiego jak klawiatura MIDI.

VST technologia (Studio Technologia wirtualnej) umożliwia oprogramowanie (VST plugin), która wytwarza dźwięk lub efekt, bezproblemową komunikację z urządzeniem muzycznym (DAW). Następnie przetwarza dźwięk zgodnie z wymaganiami użytkownika i przesyła go przez urządzenie audio z komputera do głośników. Indywidualne dźwięki (chyba że są one wstępnie utworzonymi pętlami dźwiękowymi) mogą być obsługiwane w pianinie lub zapisie, w zależności od tego, co obsługuje DAW. Vst mają różne ustawienia , wszystko zależy od typu, oryginalności producenta i cen.
Rozmiar wtyczki VST wtyczki wynosi zwykle około kilku megabajtów, co ułatwia instalację, często biblioteka dll, która jest przechowywana w wybranym folderze, wybrana i oznaczona w interfejsie użytkownika wirtualnego audio studio. Wszystkie wtyczki VST powinny następnie zostać zapisane w tym folderze, aby ułatwić pracę w urządzeniach DAW.

Możemy podzielić narzędzia na dwie kategorie. Pierwsze generatory dźwięków - Instrumenty - imitujących dźwięki prawdziwych instrumentów, lub może to być syntezator z możliwością wyboru możliwe (ale dosłownie niemożliwe) brzmi jak różne odgłosy, dźwięki znane z natury, odgłosy maszyn, lub klasyczne dźwięki syntezatorów analogowych. Inne efekty VST formy, które uzupełniają i symulują środowisko, w którym dźwięki są, kształtowanie jego głębokość, szerokość, miękkość lub refleksji. Są to efekty takie jak pogłos, opóźnienie, refren, wzmacniacz i inne. Istnieją również efekty zaprojektowane do tworzenia brzmień gitarowych, przedwzmacniaczy, wzmacniaczy lub pedałów. Wybór jest wielki gatunek (crunch, rock, metal, punk, jazz, etc.), a także wyposażenie urządzeń wirtualnych (AMP, głośniki i tak dalej), lub producenta (Marshall, Peavey, Yamaha i inne.).
Należy dodać, że niektóre wtyczki są uniwersalne, zawierają zarówno instrument, jak i efekt.

Co jednak głównie potrzebne jest na tyle cierpliwości, pomysły, wysiłek i czas, ale proszę mi wierzyć, jeśli brak wystarczającej ilości wyobraźni i słuchu muzycznego, jest to dość trudne, jeśli nie niemożliwe, ponieważ nawet w najbardziej ekspresyjnych stylach muzycznych musisz być w stanie wniknąć w to, co faktycznie stworzyłeś i ocenić, czy jest wystarczająco dobre, aby było jeszcze lepiej.

Powodzenia

autorTa strona została przetłumaczona na Tłumacz Google. Przepraszamy za błędy i niespójności. Dziękuję.